تیم‌شیم: صحبت از الحاقیه بیمه ماشین زمانی باب شد که قیمت خودروهای داخلی و خارجی به طور مستمر بالا رفتند. این بالا رفتن قیمت، بیشتر روی خودروهای وارداتی اثر گذاشت تا جایی که قیمتشان دو برابر شد. الحاقیه بیمه همان چیزی است که بناست به ما در چنین شرایطی کمک کند. در خرید اینترنتی بیمه بدنه خودرو، حتماً موارد مربوط به الحاقیه بیمه بدنه را بررسی کنید که مبادا در آینده شما را به زحمت بیندازد.

الحاقیه بیمه بدنه خودرو | تیم شیم

آشنایی با الحاقیه بیمه بدنه خودرو

الحاقیه بیمه در خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو گواهی مکملی است که در آن تغییرات تکمیلی مربوط به بیمه‌نامه نوشته می‌شود. مثلاً اگر شرایطی که در بیمه‌نامه نوشته‌شده یا قیمت خودرو تغییر کند، باید سراغ همان جایی بروید که بدنه خودروی‌تان را بیمه کرده‌اید و آن وقت مبلغی اضافی بپردازید تا الحاقیه بیمه بدنه به شما ارائه شود. اگر برای الحاقیه بیمه بدنه اقدام نکنید، خدای نکرده اگر مشکلی پیش بیاید، به دردسر می‌افتید. این دردسر مربوط به زمانی است که برای دریافت خسارت اقدام می‌کنید. بدبینانه‌اش این‌طور می‌شود که شرکت طرف قرارداد با شما قراردادش را فسخ می‌کند.

انواع الحاقیه بیمه بدنه خودرو

الحاقیه اصلاحی: این الحاقیه در صورتی به کارتان می‌آید که ماشین‌تان را عوض کرده باشید.

الحاقیه اضافی: این الحاقیه هم، همان‌طور که از نامش پیداست مربوط به شرایطی است که در آن مدت بیمه یا ارزش ماشین بیمه‌شده بیشتر شود.

الحاقیه برگشتی: این مورد برعکس مورد قبلی است با این تفاوت که باید جای بیشتر، «کمتر» بخوانید.

الحاقیه ابطالی: این الحاقیه مربوط به شرایطی است که دیگر از شرکت طرف قراردادتان خسته شده‌اید و می‌خواهید سراغ مورد بهتری بروید. از این طریق می‌توانید بیمه‌نامه‌تان را فسخ کنید.

الحاقیه به‌روزرسانی سرمایه: مورد آخر هم مربوط به شرایطی است که خدای نکرده خسارتی به ماشین شما وارد شود و آن وقت از بیمه بدنه برای پرداخت خسارت استفاده کرده باشید. بعد از تعمیر ماشین، دیگر تحت پوشش بیمه بدنه نخواهید بود مگر اینکه سراغ شرکت طرف قرارداد بروید و مبلغی اضافی به آن پرداخت کنید تا دوباره تحت پوشش قرار بگیرید.

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه خودرو

نگاهی به اطرافتان بیندازید. در جغرافیای خاصی زندگی می‌کنیم و نوسانات قیمت ارز و خودرو از­جمله مسائل ساده‌ای است که مدام اتفاق می‌افتند. در چنین شرایطی که خیلی هم به سامان نیست، بهتر است خودروی‌تان را مطابق ارزش واقعی‌ای که دارد بیمه کنید تا اگر از آن «خدای نکرده­‌ها» برایتان پیش آمد، غمگین نشوید. فراموش نکنید اگر قیمت ماشینتان زیاد شده باشد، و شما الحاقیه بیمه را تهیه نکرده باشید، در صورت تصادف معیار بیمه برای جبران خسارت، قیمت قبلی ماشین شما است و این یعنی شما خسارت کمتری از بیمه دریافت می‌کنید.

قرار نیست همیشه برای خرید الحاقیه بیمه تلاش کنید. گاهی اوقات خودروی شما به داشتن چنین چیزی نیاز نخواهد داشت. اگر خودرویی خریداری کرده‌اید که از زمان خرید، قیمت آن دست‌خوش تغییر شده و بالا رفته، بهتر است سراغ الحاقیه بیمه بدنه خودروی‌تان بروید. در خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو و پیوستن به جمع تیم ­شیم، می‌توانید جهت خرید الحاقیه بیمه بدنه نیز اقدام کنید. در این صورت امکان بیمه کردن خودروی‌تان را با ارزش واقعی‌اش خواهید داشت.

تفاوت پوشش نوسانات قیمت با الحاقیه بیمه بدنه ماشین

اول این‌که بیایید به این پرسش پاسخ دهیم که اصلاً فرقی میان پوشش نوسانات قیمت و الحاقیه بیمه بدنه وجود دارد یا نه؟ اگر دارد، تفاوتشان در چیست؟ پاسخ به این دو پرسش را می‌توان در دو کلمه ارائه داد: بله، سقف. «بله» برای تفاوتی که میانشان وجود دارد و سقف هم برای علت تفاوتشان. پوشش نوسانات قیمت ماشین سقفی دارد که فقط تا همان میزان بالا رفتن قیمت را پوشش می‌دهد. اگر ارزش ماشین‌تان از سقف بالا زد، باید الحاقیه بیمه بدنه تهیه کنید. این هم کار سختی نیست. چند وقت بعد از خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین‌تان وقتی با بالا رفتن قیمت روبرو شدید می‌توانید برای خرید الحاقیه بیمه بدنه هم اقدام کنید.

خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین، الحاقیه بیمه بدنه خودرو

تعیین الحاقیه بیمه بدنه خودرو

خب برای چنین کاری باید چند عامل را در نظر گرفت. قیمت خودرو و میزان بالا رفتن ارزش آن از جمله عوامل مهمی است که در تعیین الحاقیه بیمه بدنه خودرو نقش دارند. چنین رویکردی کاملاً به نفع شما بوده و خرید الحاقیه بیمه از شما یک برنده می‌­سازد. قیمت الحاقیه بیمه بدنه‌ای که شرکت‌های مختلف ارائه می‌کنند بسته به ارزش خودرو، سال ساخت آن و اعتبار بیمه، متفاوت است. مورد آخر شاید عجیب به نظر برسد ولی برای خودرویی که ارزش آن چیزی در حدود ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان است و ساخت سال ۱۳۹۰ می‌باشد، یک شرکت بیمه چیزی در حدود ۴۰۰.۰۰۰ تومان و شرکت دیگر ۸۰۰.۰۰۰ تومان الحاقیه بیمه بدنه‌شان را قیمت‌گذاری کرده‌اند.

جمع بندی خرید الحاقیه بیمه بدنه خودرو

پرسش شما خیلی کلی است اما چند مورد را در نظر داشته باشید. اول این‌که شما در ایران زندگی می‌کنید. دوم این‌که قطعاً قیمت ماشین شما مشابه دیگر ماشین­‌ها بالا می‌رود یا همین الآن هم ممکن است بالا رفته باشد. سوم این‌که ماشین‌تان برایتان مهم است. اگر نبود اینجا نبودید. چهارم هم این‌که پولتان از همه این‌ها مهم‌تر است. اگر می‌توانید از این موارد چشم‌پوشی کنید که پاسخ، «نه» است. اگر نمی‌توانید که دیگر فکر کردن ندارد. به سرعت برای خرید الحاقیه بیمه بدنه اقدام کنید.

اکنون در جمع حواس جمع‌ها هستید. با مطالعه این مطلب اطلاعاتی درباره مسئله‌ای کسب کرده­‌اید که شما را چند قدمی جلوتر می‌برد و رانندگی‌تان را نیز بیمه می­‌کند. این همان چیزی است که تیم‌­شیم برایش تلاش می‌کند. اول این‌که به جمع حواس‌جمع‌ها خوش آمدید. دوم این‌که لحظه‌ای در خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین شک نکنید. سوم این‌که شما برنده بازی بزرگی خواهید شد. چه چیزی از این بهتر؟

سوالات متداول

✅ الحاقیه بیمه بدنه چیست؟

گواهی مکملی است که در آن تغییرات تکمیلی مربوط به بیمه‌نامه نوشته می‌شود. مثلاً اگر شرایطی که در بیمه‌نامه نوشته‌شده یا قیمت خودرو تغییر کند، باید سراغ همان جایی بروید که بدنه خودروی‌تان را بیمه کرده‌اید و آن وقت مبلغی اضافی بپردازید تا الحاقیه بیمه بدنه به شما ارائه شود.

✅ انواع الحاقیه بیمه بدنه خودرو کدامند؟

الحاقیه اصلاحی: این الحاقیه در صورتی به کارتان می‌آید که ماشین‌تان را عوض کرده باشید.

الحاقیه اضافی: این الحاقیه هم، همان‌طور که از نامش پیداست مربوط به شرایطی است که در آن مدت بیمه یا ارزش ماشین بیمه‌شده بیشتر شود.

الحاقیه برگشتی: این مورد برعکس مورد قبلی است با این تفاوت که باید جای بیشتر، «کمتر» بخوانید.

الحاقیه ابطالی: این الحاقیه مربوط به شرایطی است که دیگر از شرکت طرف قراردادتان خسته شده‌اید و می‌خواهید سراغ مورد بهتری بروید. از این طریق می‌توانید بیمه‌نامه‌تان را فسخ کنید.

الحاقیه به‌روزرسانی سرمایه: مورد آخر هم مربوط به شرایطی است که خدای نکرده خسارتی به ماشین شما وارد شود و آن وقت از بیمه بدنه برای پرداخت خسارت استفاده کرده باشید. بعد از تعمیر ماشین، دیگر تحت پوشش بیمه بدنه نخواهید بود مگر اینکه سراغ شرکت طرف قرارداد بروید و مبلغی اضافی به آن پرداخت کنید تا دوباره تحت پوشش قرار بگیرید.

✅ ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه خودرو چیست؟

در چنین شرایطی که خیلی هم به سامان نیست، بهتر است خودروی‌تان را مطابق ارزش واقعی‌ای که دارد بیمه کنید تا اگر از آن «خدای نکرده­‌ها» برایتان پیش آمد، غمگین نشوید. فراموش نکنید اگر قیمت ماشینتان زیاد شده باشد، و شما الحاقیه بیمه را تهیه نکرده باشید، در صورت تصادف معیار بیمه برای جبران خسارت، قیمت قبلی ماشین شما است و این یعنی شما خسارت کمتری از بیمه دریافت می‌کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *